U organizaciji Novinske agencije Tanjug i Ministarstva omladine i sporta u sredu 24.01.2018., od 11:00 – 12:30 časova u hotelu Metropol održaće se panel diskusija na temu: „Protiv svega što narušava integritet i misiju sporta – FAIR PLAY, FAIR LIFE“.

Cilj konferencije je da se nastavi javni dijalog koji su pokrenuli Ministarstvo omladine i sporta Republike Srbije i Novinska agencija Tanjug, a tiče se negativnih pojava u sportu (nameštanje sportskih utakmica,uplitanje organizovanog kriminala u sportska takmičenja,nasilje na stadionima,korišćenje dopinga u vrhunskom sportu..).

Najviši predstavnici Vlade Republike Srbije, kao i predstavnici najkompetentnijih domaćih i inostranih sportskih institucija ukazaće Vam na najveće izazove pred kojima se nalazi savremeni sport,kao i kako se protiv njih boriti.

Na konferenciji će učestvovati:

• Vanja Udovičić – ministar omladine i sporta u Vladi Republike Srbije
  • Nela Kuburović – ministar pravde u Vladi Republike Srbije
  • Božidar Maljković – predsednik Olimpijskog komiteta Srbije
  • Massimiliano Michenci, Integrity Investigator, UEFA
  • Milorad Mažić – fudbalski sudija
  • Milan Janković – direktor za brend i sponzorstva, SKS365 Malta Ltd
  • Moderator – Biljana Radeka.

Visoka strukovna škola za preduzetništvo je obezbedila svojim studentima organizovanu posetu ovoj konferenciji.

Pozivaju se svi zainteresovani studenti da se prijave danas do 14:00 časova na email: studentskasluzba.mb-spec@vssp.edu.rs