Poštovane koleginice i kolege,

Kao što ste mogli da se uverite iz dosadašnjeg toka studija, Visoka strukovna škola za preduzetništvo, svi njeni profesori, adminstracija,  gostujući profesori, saradnici i prijatelji Škole, ulažu stalne napore na unapređivanju kvaliteta nastavnog procesa, kako bi studenti stekli što celovitija, sistematska, teorijska i praktična saznanja, koja će biti temelj njiihovih visokih stručnih i profesionalnih znanja i razvoja uspešnih poslovnih karijera.  U tom cilju, prate se, analiziraju i unapređuju  sadržaj pojedinih predmeta, tok nastave,  predispitne i ispitne obaveze i tsl.

U tom smislu, iskustvo naše Škole, ali i drugih visokih škola i fakulteta,kao i uvid u potrebe privrede, pokazuje da su  stručnjacima koji studiraju na VSŠP,  za kompletiranje obrazovanja i uključivanje u radni proces, sve potrebnija  funkcionalna znanja, među kojima značajno mesto imaju znanja iz Metodologije društvenih istraživanja.  Ova znanja su neophodna da bi budući stručnjaci koji  studiraju u Školi bili sposobni da  jasno definišu predmet poslovanja,  posebno deo predmeta poslovanja koji oni lično obavljaju,  da urade  tzv. SWOT  analizu, odnosno analizu prednosti i prepreka za uspeh nekog projekta, da  definišu okvire istraživanja tržišta,  da sistematski, objektivno analiziraju probleme,  i time zaokruže svoj  profesionalni profil i kompetentnost. Isto tako, studenti će detaljno učiti kako se priprema završni rad,  kako se bira literatura, kako se definiše predmet i ciljevi istraživanja, kako se definišu hipoteze, koje metode i tehnike će se koristiti u istraživanju i sve drugo što je od važnosti da zavšni rad,  kao završni korak u studijama, bude  urađen u skladu sa najvišim standardima.

Nažalost,  zbog administrativnih razloga Škola u ovom momentu  nije u mogućnost da uvede predmet Metodologija naučnih istraživanja u redovni nastavni program.  MeĐutim, smatrajući  da je u interesu studenata da steknu znanja iz metodologije društvenih istraživanja,  Škola je rešila da problem reši na taj način što će profesor Darko Marinković,  držati seminar iz predmeta Metodologija društvenih istraživanja. Predavanja na seminaru održavaće se u zimskom semestru 2018 godine, i to po sledećem rasporedu:

• Mesec novembar………………. 02.11.2018.g i 23.11.2018. u 11:00h
  • Mesec decembar………………..07.12.2018.g. u 11:00h

U cilju uspešnog realizovanja nastave, profesor će pripremiti i svim zainteresovanim dostaviti odgovarajuću literaturu.

Pozivamo sve studente  treće godine i Specijalističkih studija da prihvate  ovu korisnu inicijativu i steknu znanja koja su im neophodna za  uspešan profesionalni razvoj.  Molimo sve zainteresovane studente da se putem maila  prijave   Studentskoj službi za pohadjanje seminara iz predmeta Metodologija društvenih istraživanja, koje će vam biti od velikog značaja prilikom izrade završnih radova, kao i u daljem stručnom i profesionalnom razvoju.

Za sva bliža obaveštenja u vezi seminara o Metodologi društvenih istraživanja možete se obratiti i direktno profesoru  Darku Marinkoviću na telefon 063 364 464.

Očekujući vaše učešće na ovom korisnom seminaru,  srdačno,

Beograd, 09. oktobra 2018.

Direktor Škole

Prof. dr Vladimir Marinković